شما اینجا هستید: صفحه اصلی ارز و طلاتولید جهانی طلا در سال 2019 میلادی باثبات خواهد بود

تولید جهانی طلا در سال 2019 میلادی باثبات خواهد بود

 سایت طلا : تازه ترین ارزیابی و بررسی تیم تحقیقاتی جی اف ام اس نشان می دهد که بهره برداری جهانی از معادن طلا در سال 2019 میلادی تقریبا باثبات خواهد بود.
به گزارش کیتکو نیوز، تیم تحقیقاتی جی اف ام اس پیش بینی کرده است که تولید معادن طلای جهان در سال 2019 میلادی به 3265.5 تن خواهد رسید. این رقم در سال 2018 میلادی نیز به 3281.7 تن می رسد.
بر اساس این گزارش یوهان وایبه تحلیلگر ارشد اقتصادی در این باره گفت: ارزیابی ما این است که تولید جهانی طلا در سال 2019 میلادی با افت 0.5 درصدی روبرو خواهد شد.
این در شرایطی است که موسسه تحقیقاتی متال فوکوس پیش بینی کرده است که تولید طلا از معادن جهان طی سال آینده با 0.2 درصد افزایش به بیش از 107.6 میلیون اونس خواهد رسید.
موسسه تحقیقاتی جی اف ام اس اعلام کرده است که تولید طلا در آفریقا، استرالیا و اقیانوسیه و اروپا با افزایش روبرو خواهد شد ولی تولید این فلز گرانبها در آسیا، آمریکای جنوبی و آمریکای شمالی کاهش خواهد داشت.

بهره برداری از پروژه بزرگ "آمولسار" در ارمنستان موجب خواهد شد تا چندین تن به ظرفیت تولید جهانی طلا افزوده شود.در حالی که تولید طلا در آمریکا و مکزیک طی سال 2019 با کاهش روبرو خواهد شد ولی بخشی از این کاهش با افزایش تولید در کانادا جبران می شود.